5.0SMCJ58A
MFR.Part #
5.0SMCJ58A
JLCPCB Part #
C5505740
Description
-55℃~+150℃ 1uA 53.4A@10/1000us 58V 5kW@10/1000us 64.4V 93.6V TVS Unidirectional DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)