BZX84C22-AQ
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZX84C22-AQ
JLCPCB Part #
C3738507
Package
SOT-23-3(TO-236-3)
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 20.8V~23.3V 22V 300mW 50nA@15.4V 70Ω ±5% SOT-23-3(TO-236-3) Zener Diodes ROHS