1.5SMCJ8.0C
MFR.Part #
1.5SMCJ8.0C
JLCPCB Part #
C3714041
Description
-50℃~+150℃ 1.5kW 100A 15V 50uA 8.9V 8V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS