1.5SMCJ90C
MFR.Part #
1.5SMCJ90C
JLCPCB Part #
C3703826
Description
-50℃~+150℃ 1.5kW 100V 160V 1uA 9.4A 90V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS