1.5SMCJ36C
MFR.Part #
1.5SMCJ36C
JLCPCB Part #
C3703936
Description
-50℃~+150℃ 1.5kW 1uA 23.3A 36V 40V 64.3V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS