BZX84C16
Extended
Manufacturer
(DIOTEC)
MFR.Part #
BZX84C16
JLCPCB Part #
C3734450
Package
SOT-23(TO-236)
Description
-50℃~+150℃ 1 Independent 15.3V~17.1V 16V 300mW 50nA@11.2V ±5% SOT-23(TO-236) Zener Diodes ROHS