URB4805S-6WR3
Extended
Manufacturer
DEXU Electronics
MFR.Part #
URB4805S-6WR3
JLCPCB Part #
C5279976
Package
SIP-7
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2A 2200uF 3mA 48V 500kHz 5V 6W 75mVp-p 81% Short Circuit Protection、Over Current Protection、Under Voltage Protection、Automatic fault recovery SIP-7 Isolated Power Modules ROHS