CS6N100P
Extended
Manufacturer
Convert Semiconductor
MFR.Part #
CS6N100P
JLCPCB Part #
C695054
Package
TO-220
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.5Ω@10V 1kV 35pF 4V 65W 83nC@10V TO-220 MOSFETs ROHS