CS16N60F
Extended
Manufacturer
Convert Semiconductor
MFR.Part #
CS16N60F
JLCPCB Part #
C694978
Package
TO-220F-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 16A 30pF 480mΩ@10V 4V 600V 62nC@10V 63.7W TO-220F-3 MOSFETs ROHS