1008HQ-7N8XJRC
Extended
Manufacturer
Coilcraft
MFR.Part #
1008HQ-7N8XJRC
JLCPCB Part #
C46470447
Package
1008
Description
1.6A 3.8GHz 50mΩ 7.8nH 75@500MHz Wire-wound chip inductor ±5% 1008 Inductors (SMD) ROHS