KF2EDGR-5.08-13P
MFR.Part #
KF2EDGR-5.08-13P
JLCPCB Part #
C49173257
Package
P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 10A 13 13P 1x13P 300V 5.08mm Board Side/Socket - Open Green Hinged (Snap On) Right-Angle P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS