KF2EDGRG-5.0-10P
MFR.Part #
KF2EDGRG-5.0-10P
JLCPCB Part #
C6392954
Package
Plugin,P=5mm
Description
-40℃~+105℃ 1 10 10A 10P 1x10P 300V 5mm Board Side/Socket - Closed Green Hinged (Snap On) Right-Angle Plugin,P=5mm Pluggable System Terminal Block ROHS