KF2EDGA-5.08-5P
MFR.Part #
KF2EDGA-5.08-5P
JLCPCB Part #
C6394126
Package
Plugin,P=5.08mm
Description
-40℃~+105℃ 1 10A 1x5P 300V 5 5.08mm 5P Board Side/Plug Green Hinged (Snap On) Horizontal Termination Right-Angle Plugin,P=5.08mm Pluggable System Terminal Block ROHS