KF2024-2.54-8P
MFR.Part #
KF2024-2.54-8P
JLCPCB Part #
C5354750
Package
P=2.54mm
Description
-40℃~+100℃ 0.5 1 150V 1x8P 2.54mm 20~24 5A 8 8P Black Hinged (Snap On) Male Plug Top Entry P=2.54mm Pluggable System Terminal Block ROHS