KF2024V-2.54-6P
MFR.Part #
KF2024V-2.54-6P
JLCPCB Part #
C5355379
Package
SMD,P=2.54mm
Description
-40℃~+100℃ 1 150V 1x6P 2.54mm 5A 6 6P Black Board Side/Socket - Closed Hinged (Snap On) Surface Mount,Vertical SMD,P=2.54mm Pluggable System Terminal Block ROHS