CL9293A12L5M
MFR.Part #
CL9293A12L5M
JLCPCB Part #
C2890045
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃ 1 1.2V 100mV@(100mA) 400mA 50uVrms 60uA 6V 75dB@1kHz Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS