CL9193A18L3M
Extended
Manufacturer
ChipLink Tech
MFR.Part #
CL9193A18L3M
JLCPCB Part #
C5297642
Package
SOT-23-3L
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.8V 300mA 5.5V 50uVrms 70dB@(1kHz) 70uA 90mV@(100mA) Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS