CL9936A33L3M
MFR.Part #
CL9936A33L3M
JLCPCB Part #
C5297667
Package
SOT-23-3L
Description
-25℃~+85℃@(Ta) 1 160mV@(100mA) 18V 3.3V 300mA 800nA Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS