1SMB16CA TR13
MFR.Part #
1SMB16CA TR13
JLCPCB Part #
C6048339
Description
-65℃~+150℃ 16V 17.8V 23.1A@10/1000us 26V 5uA 600W@10/1000us Bidirectional TVS SMB ESD and Surge Protection (TVS/ESD)