PSK-S5B-24
Extended
Manufacturer
CUI
MFR.Part #
PSK-S5B-24
JLCPCB Part #
C5848257
Package
DIP,37x24.5mm
Description
-40℃~+70℃ 1 100kHz 100mVp-p 18mm 210mA 24.5mm 24V 330uF 37mm 81% Plastic encapsulated type Short Circuit Protection、Over Current Protection、Overvoltage protection、Automatic fault recovery ±2% DIP,37x24.5mm DC-DC Power Modules ROHS