CRG40T120BK3SD
Extended
Manufacturer
CRMICRO
MFR.Part #
CRG40T120BK3SD
JLCPCB Part #
C2981191
Package
TO-247
Description
1.2kV 1.4mJ 160A 170pF 2.4V@40A,15V 239nC@15V 265ns 278W 3.3mJ 3.823nF 4.5V@250uA 40A 62ns 88ns 94pF TO-247 IGBT Transistors / Modules ROHS