PTS526SP15SMTR2 LFS
Extended
Manufacturer
C&K
MFR.Part #
PTS526SP15SMTR2 LFS
JLCPCB Part #
C2991193
Package
SMD,5.2x5.2mm
Description
1.5mm 100,000 cycles 12V 3.2N 5.2mm 5.2mm 50mA No Round Button SMD(SMT) Tab SPST Without Bracket SMD,5.2x5.2mm Tactile Switches ROHS