BZT52B16S
Extended
Manufacturer
CBI
MFR.Part #
BZT52B16S
JLCPCB Part #
C51315173
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA@11.2V 15.68V~16.32V 16V 200mW 200Ω 40Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS