TYPE-C-24PST-6K-L7.9-C
Extended
Manufacturer
CAX
MFR.Part #
TYPE-C-24PST-6K-L7.9-C
JLCPCB Part #
C53431217
Package
SMD
Description
-25℃~+85℃ 1 1.68mm 10,000 cycles 24P 5A 5V 7.9mm Black Female Surface Mount, Right Angle Type-C SMD USB Connectors ROHS