HCPL-4506-300E
Extended
Manufacturer
Broadcom Limited
MFR.Part #
HCPL-4506-300E
JLCPCB Part #
C5649844
Package
DIP-8
Description
-40℃~+100℃ 1 1.5V 145mW 3.75kV 30V 30kV/us 4.5V~30V 400ns 44% 550ns 5mA DC Open-collector output DIP-8 Logic Output Optoisolators ROHS