SMBJ48A/TR13
Extended
Manufacturer
Brightking
MFR.Part #
SMBJ48A/TR13
JLCPCB Part #
C309969
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 48V 53.3V 600W 7.8A 77.4V IEC 61000-4-2 TVS Unidirectional SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS