BX-VH3.96-6PLT
MFR.Part #
BX-VH3.96-6PLT
JLCPCB Part #
C18077855
Package
SMD,P=3.96mm
Description
-25℃~+85℃ 1 11.6mm 1x6P 250V 27.72mm 3.96mm 6 6P 7A Auxiliary Solder Pin Beige Brass LCP Surface Mount,Vertical Tin UL94V-0 VH SMD,P=3.96mm Wire To Board Connector ROHS