BX-FPC05-1.5H16PX
Extended
Manufacturer
Bossie
MFR.Part #
BX-FPC05-1.5H16PX
JLCPCB Part #
C18078352
Package
SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle
Description
-25℃~+85℃ 0.3mm 0.5mm 1.5mm 16P 500mA 50V Bottom Contact Copper alloy Hinged Lid Surface Mount, Right Angle Tin SMD,P=0.5mm,Surface Mount,Right Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS