BMS65N340C1
Extended
Manufacturer
Bestirpower
MFR.Part #
BMS65N340C1
JLCPCB Part #
C52269248
Package
DFN-8(5x6)
Description
-55℃~+150℃ 1.5pF 104.2W 14A 20.4nC 3.3V 340mΩ@10V 650V 781pF N-Channel DFN-8(5x6) MOSFETs ROHS