BCW120N160W1
Extended
Manufacturer
Bestirpower
MFR.Part #
BCW120N160W1
JLCPCB Part #
C42401700
Package
TO-247-3L
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 126W 160mΩ 22A 28pF 3.5V 40nC 550pF 8pF N-Channel TO-247-3L Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS