SMLJ170A
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMLJ170A
JLCPCB Part #
C1973251
Package
SMC(DO-214AB)
Description
-55℃~+150℃ 11A 170V 209V 275V 2uA 3kW IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMC(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS