SMAJ36CA-Q
Extended
Manufacturer
BOURNS
MFR.Part #
SMAJ36CA-Q
JLCPCB Part #
C1880491
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-55℃~+150℃ 1uA 34.5A@8/20us 36V 400W 44.2V 75.5V Bidirectional TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS