CRT0402-BY-40R2GLF
MFR.Part #
CRT0402-BY-40R2GLF
JLCPCB Part #
C4094150
Description
-55℃~+155℃ 40.2Ω 62.5mW Thin Film Resistor ±0.1% ±25ppm/℃ 0402 Chip Resistor - Surface Mount ROHS