BZT52C8V2S
Extended
Manufacturer
BORN
MFR.Part #
BZT52C8V2S
JLCPCB Part #
C511898
Package
SOD-323
Description
1 Independent 15Ω 200mW 7.7V~8.7V 700nA@5V 8.2V 80Ω SOD-323 Zener Diodes ROHS