LT1965IMS8E-1.5#TRPBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT1965IMS8E-1.5#TRPBF
JLCPCB Part #
C665829
Package
MSOP-8-EP
Description
-40℃~+125℃ 1 1.1A 1.5V 20V 490mV@(1.1A) 75dB@(120Hz) Fixed Positive MSOP-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS