LT1965EDD-1.5#PBF
MFR.Part #
LT1965EDD-1.5#PBF
JLCPCB Part #
C665785
Package
DFN-8-EP(3x3)
Description
-40℃~+125℃ 1 1.1A 1.5V 20V 490mV@(1.1A) 75dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DFN-8-EP(3x3) Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS