LT1764EQ-2.5#PBF
MFR.Part #
LT1764EQ-2.5#PBF
JLCPCB Part #
C665075
Package
DDPAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 2.5V 20V 3A 40uVrms 63dB@(120Hz) 660mV@(3A) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DDPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS