LT1764EQ-1.8#PBF
MFR.Part #
LT1764EQ-1.8#PBF
JLCPCB Part #
C665074
Package
DDPAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 20V 3A 40uVrms 63dB@(120Hz) 660mV@(3A) Fixed Over Current Protection Positive DDPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS