LT1763CS8-1.8#PBF
MFR.Part #
LT1763CS8-1.8#PBF
JLCPCB Part #
C655205
Package
SO-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V 20V 20uVrms 450mV@(500mA) 500mA 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SO-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS