LT1763CS8-1.5#PBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT1763CS8-1.5#PBF
JLCPCB Part #
C655203
Package
SO-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.5V 20V 500mA 65dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SO-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS