LT1587CT-3.45#PBF
MFR.Part #
LT1587CT-3.45#PBF
JLCPCB Part #
C664365
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃ 1 1.3V@(3A) 3.45V 3A 7V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS