LT1585CT-3.6#PBF
MFR.Part #
LT1585CT-3.6#PBF
JLCPCB Part #
C664352
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃ 1 1.4V@(4A) 3.6V 4.6A 72dB@(120Hz) 7V Fixed Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS