LT1584CT-3.6#PBF
MFR.Part #
LT1584CT-3.6#PBF
JLCPCB Part #
C664330
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃ 1 1.4V@(7A) 3.6V 72dB@(120Hz) 7A 7V Fixed Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS