LT1109CS8-12#PBF
MFR.Part #
LT1109CS8-12#PBF
JLCPCB Part #
C661600
Package
SO-8
Description
0℃~+70℃@(TA) 1 1.2A 120kHz 12V 5V~20V Boost Boost Built-in Fixed No SO-8 DC-DC Converters ROHS