LT1086CT-2.85#PBF
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
LT1086CT-2.85#PBF
JLCPCB Part #
C661218
Package
TO-220
Description
0℃~+125℃ 1 1.5A 1.5V@(1.5A) 10mA 18V 2.85V 72dB@(120Hz) Fixed Positive TO-220 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS