LT1086CM-3.3#PBF
MFR.Part #
LT1086CM-3.3#PBF
JLCPCB Part #
C662436
Package
DDPAK-3
Description
0℃~+125℃ 1 1.5A 1.5V@(1.5A) 10mA 20V 3.3V 72dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive DDPAK-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS