LT1085CT-12#PBF
MFR.Part #
LT1085CT-12#PBF
JLCPCB Part #
C661209
Package
TO-220-3
Description
0℃~+125℃ 1 1.5V@(3A) 10mA 12V 25V 3A 60dB@(120Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Short Circuit Protection Positive TO-220-3 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS