DS1844S-010+TR
Extended
Manufacturer
Analog Devices
MFR.Part #
DS1844S-010+TR
JLCPCB Part #
C5672623
Package
SOIC-20
Description
-40℃~+85℃ 10kΩ 1MHz 2.7V~5.5V 4 64 750ppm/℃ I2C、Serial Linear ±20% SOIC-20 Digital Potentiometers ROHS