DS1806S-100+
MFR.Part #
DS1806S-100+
JLCPCB Part #
C7454006
Package
SOIC-20
Description
-40℃~+85℃ 0.5LSB 100kHz 100kΩ 12uA 2.7V~5.5V 6 64 750ppm/℃ Linear Serial ±20% SOIC-20 Digital Potentiometers ROHS