ADP150AUJZ-3.3-R7
MFR.Part #
ADP150AUJZ-3.3-R7
JLCPCB Part #
C29149
Package
TSOT-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 10uA 150mA 160mV@(150mA) 3.3V 5.5V 70dB@(10kHz) 9uVrms Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable、Thermal Shutdown TSOT-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS